Úvodní stránka » Blog » Návštěva u Hynka Dařbujana, významného přispěvatele AQUABOOKS

Návštěva u Hynka Dařbujana, významného přispěvatele AQUABOOKS

Martin Rose - 2. 11. 2009

Sychravého podzimního pondělí jsem navštívil ing. Hynka Dařbujana, známého českého chovatele a importéra afrických cichlid a mořských živočichů. Na rozdíl od Prahy v Čáslavi alespoň nepršelo. Lákala mne především Hynkova rozsáhlá knihovna, těšil jsem se na jeho novu knihu Mořská akvaristika – praktický průvodce, navíc jsem chtěl nafotit jeho portrét a napsat si pár poznámek pro pozdější zpracování jeho biografie pro AQUABOOKS.

Hynek mě uvítal už na nádraží, zajistil odvoz a před samotným focením knih a vyplňováním formulářů mě samozřejmě vzal do své chovné a importní stanice HD CICHLID & MARINE CENTRE, kterou oproti mé minulé návštěvě ještě rozšířil. O několika sladkovodních i mořských novinkách z jeho chovu, zejména o trnuchách, se dočtete v krátkém příspěvku. Na delší prohlížení pěstírny bohužel nebyl čas, museli jsme se přesunout do Hynkovy pracovny ke knihovně.

Její obsah mi vyrazil dech. Ačkoliv jsem během následujících čtyř hodin zpracoval 45 knih, které jsme ještě v katalogu neměli, nedostal jsem se ani do poloviny knihovny. Letmý pohled mi prozradil, že regály, na které už nedošlo, obsahují další špičkové monografie zaměřené především na cichlidy a mořskou akvaristiku. Nezbývalo než se s trpělivým hostitelem domluvit na další pracovní návštěvě a rozloučit se.

Díky moc, Hynku, a těším se na další setkání.