Úvodní stránka » Blog » AQUABOOKS doporučuje - právě vychází Mořská akvaristika Hynka Dařbujana

AQUABOOKS doporučuje - právě vychází Mořská akvaristika Hynka Dařbujana

Martin Rose - 4. 11. 2009

Známý popularizátor a praktik mořské akvaristiky ing. Hynek Dařbujan vydává v těchto dnech svou třetí knihu. „Mořská akvaristika – praktický průvodce“ navazuje svou koncepcí i formátem na předchozí autorovu publikaci „Průvodce mořskou faunou & florou“ (2001), která patří po grafické, polygrafické i obsahové stránce k nejlepším česky psaným knihám o mořské akvaristice.

Nová kniha je v podstatě přepracovaným a značně rozšířeným druhým vydáním autorovy první publikace „Mořská akvaristika“ (1998). Vzhledem k tomu, že autor osmnáct let vlastní a provozuje renomovanou importní stanici pro mořské ryby a bezobratlé, má čtenář záruku aktuálních a v praxi ověřených informací o technickém vybavení, krmení, chovu a reprodukci jednotlivých druhů mořských organismů.

V publikaci Mořská akvaristika – praktický průvodce naleznete kapitoly Úvod do problematiky mořské akvaristiky – Výběr velikosti nádrže – Vybavení mořského akvária – Filtrace mořské vody – Význam světla a osvětlovací technika – Tepelný režim – Potrava a krmení mořských živočichů – Typy mořských nádrží – Nemoci a jejich léčba – Získávání mořských živočichů – Úmluva CITES – Rozmnožování mořských živočichů – Houby – Láčkovci – Kroužkovci – Měkkýši – Členovci – Ostnokožci  a  Ryby.

Kniha  má formát 225 x 203 mm, rozsah 208 stran a obsahuje množství textových informací, 443 fotografií a 20 schémat. Cena je 570 Kč a lze ji objednat na posta@hynek-darbujan.cz .